Kleszcze nie wybierają. Każdy z nas może stać się ich potencjalną ofiarą. Chronisz siebie i swoich najbliższych, ale czy pamiętasz o swoim zwierzaku?

Rynek produktów leczniczych weterynaryjnych jest coraz bogatszy. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom możliwe jest tworzenie coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie zwalczania pasożytów zewnętrznych u zwierząt domowych oraz wprowadzanie szerokiej gamy nowoczesnych produktów w celu poprawy bezpieczeństwa naszych pupili, wygody stosowania i skuteczności działania.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem weterynarii, który produkt jest najbardziej odpowiedni dla Twojego zwierzaka. Dowiedz się, jakie są niezbędne warunki, aby Twój czworonożny przyjaciel był należycie zabezpieczony przed groźnymi dla zdrowia i życia chorobami odkleszczowymi.

 

regularnie wyczesuj

Regularnie wyczesuj swojego zwierzaka – sprawdzaj, czy nie ma wbitych w skórę kleszczy i śladów po ukąszeniach. Szczególnie dokładnie sprawdzaj go po spacerach na łąkach i lasach, ale pamiętaj, że kleszcze zasiedlają również miejskie parki i ogrody.

 

skonsultuj się z weterynarzem

Omów ryzyko związane z kleszczami i chorobami przez nie przenoszonymi ze swoim lekarzem weterynarii. Dowiedz się kiedy i jak skutecznie chronić swojego zwierzaka.

 

stosuj się do zaleceń lekarza

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii dotyczącymi prawidłowego stosowania weterynaryjnych produktów leczniczych przeznaczonych do zwalczania inwazji kleszczy u psów i kotów. Dzięki temu znacznie zminimalizujesz ryzyko zachorowania swojego pupila.

 

preparaty przeciwkleszczowe

Preparaty przeciwkleszczowe kupuj po konsultacji z lekarzem weterynarii, najlepiej w placówkach weterynaryjnych. Masz wtedy pewność, że produkt, który dostajesz był odpowiednio przechowywany, zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mogącymi wpływać na bezpieczeństwo jego stosowania.